Juventus gati të bëjë goditjen e madhe në merkato

ina-online
ina-online

29/01/2024

Juventus ka nevojë të madhe për të përforcuar repartin e mesfushës dhe këto 72 orët e fundit të merkatos së janarit, priten të jenë shumë aktive, raporton ABC.

Mungesa e Pogba dhe Nicolo Fagioli ka bërë me dhimbje koke trajnerin Allegri pasi ka ngelur me pak opsione në këtë repart të fushës. Klubi bardhezi tashmë ka vendosur Teun Koopmeiners si objektivin kryesor të tyre për repartin e mesfushës dhe torinezët kanë bërë një ofertë zyrtare për holandezin e Atalanta.

25-vjeçari konsiderohet si një nga mesfushorët më të mirë në Serie A, ndërsa Atalanta e vlerëson atë 70 milionë euro, pasi në verë i kishte refuzuar 50 milionët e Napolit.

Zonja e Vjetër ka bërë gati ofertën prej 40 milionë eurove plus shërbimet e Matias Soules, talentit që po shkëlqen si i huazuar te Frosinone e që vlerësohet 30 milionë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ