Juventus në janar do ta transferojë këtë lojtar

Juventusi, po konsideron një lëvizje të janarit për mesfushorin e Borussia Dortmund, Axel Witsel – zbulon Calcio Mercato.
Marrëveshja aktuale e 32-vjeçarit skadon në qershor 2022 dhe ai do të jetë i lirë të negociojë një marrëveshje para-kontrate me çdo kërkues të mundshëm kur të hapet dritarja e transferimit.
Juve është gati të transferojë Witsel, i cili ka bërë 113 paraqitje në të gjitha garat për Dortmundin deri më tani.