Juventus triumfon! Szczesny shqetëson të gjithë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/04/2023

Skuadra e Juventusit e ka mposhtur me rezultat 1:0 Sportingun e Lisbonës.

Fitore shumë më rëndësi e Juves në takimin e parë të çerekfinales së Europa League.

Autor i golit është Gatti në minutën e 73-të.

Në fund të pjesës së parë përkatësisht në minutën e 37-të, portieri Wojciech Szczesny shqetëson të gjithë.

Tetë minuta nga fundi, ka vendosur dorën në kraharor dhe pak si në zemër, dhe nuk është ndjerë mirë, duke u ulur me pas në gjunjë dhe pasi stafi mjekësor ka hyrë, është zëvendësuar.

Portieri polak ka dalë me lot nga fusha.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ