Juventusi barazon me Atalantan

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/01/2023

Juventusi mori vetëm një pikë në ndeshjen e parë pas dënimit të rëndë që iu dha. Të dielën mbrëma, Juve luajti 3:3 me Atalantan. Ndeshja i takoi xhiros 19-të të Serie A.

Juventusit të premten iu morën 15 pikë për shkak të parregullsive. Dhe fillimi i ndeshjes të së dielës po ashtu ishte negativ për skuadrën nga Torino.

Që në minutën e katërt, Atalanta kaloi në epërsi. Ademola Lookman shënoi për 1:0. Angel Di Maria shënoi nga pika e bardhë për 1:1, në minutën e 25-të. Ndërsa Arkadiusz Milik shënoi gol tjetër për Juventusin në minutën e 34-t.

Atalanta u përgjigj me dy gola. Joakim Maehle shënoi në minutën e 46-të për 2:2. Lookman shtoi gol tjetër në minutën e 53-të për 3:2.

Një pikë Juventusi e siguroi me golin e Danilos të shënuar në minutën e 65-të.

Berat Gjimshiti luajti prej minutës së 83-të për Atalantan.

Atalanta është e pesta me 35 pikë. Juventusi është në vendin e nëntë me 23 pikë. Natyrisht pa 15 pikët që iu morën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ