Juventusi braktis projektin “Superliga Evropiane”

INA
INA

6 Qershor, 2023

Juventusi braktis projektin “Superliga Evropiane”!

Mediat spanjolle pretendojnë se Juventusi ka njoftuar Real Madridin dhe Barcelonën se po braktisin projektin e Superligës Evropiane, duke i dhënë fund një prej projekteve kryesore të ish-presidentit Andrea Agnelli dhe duke u përpjekur të “bëjë paqe” me UEFA-n për të shmangur një pezullim në garat evropiane.

Sipas gazetës spanjolle ‘Relevo’, dy klubet spanjolle kanë marrë një njoftim zyrtar nga Juventusi, duke lënë vetëm Real Madridin dhe Barcelonën në projektin që fillimisht u njoftua nga 12 klubet më të fuqishme të Evropës në prill të vitit 2021 dhe që supozohej të përfundonte me formimin e një lige elitare, si garë paralele e Ligës së Kampionëve.

Agnelli dhe i gjithë bordi i drejtorëve dhanë dorëheqjen gjashtë muaj më parë pas një hetimi të Prismas për vlerat e fryra të transferimeve të futbollistëve për të treguar një rritje artificiale të kapitalit të klubit. John Elkann, kushëriri i Agnellit dhe kreu i kompanisë mëmë ‘Exor’, ka marrë përsipër klubin dhe mesa duket po përpiqet të “korrigjojë” gabimet e Agnellit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

INFO

NA NDIQ