Juventusi në çerekfinale të Kupës së Italisë

INA
INA

05/01/2024

Juventusi e ka mposhtur thellë Salernitanan në 1/8 e finales së Kupës së Italisë dhe është kualifikuar në çerekfinale.

“Zonja e vjetër” të enjten mbrëma fitoi 6:1, ndërsa në fazën tjetër të garës do të takohet me Frosinonen që më herët e ka eliminuar Napolin.

Nigeriani Chukwubuikem Ikwuemesi e shënoi golin e vetëm për mysafirët në minutën e parë të ndeshjes.

Megjithatë, Juventusi u kthye në lojë me golat e Fabio Mirettit dhe Andrea Cambiasos në minutën e 12-të dhe të 35-të.

Daniele Rugani realizoi për 3:1 në minutën e 54-t.

Dylan Bronn shënoi në portën e vet për 4:1 në minutën e 75-të.Kenan Yildiz më pas në minutën e 88-të realizoi gol të bukur pas veprimit të mirë individual, ndërsa supergol shënoi Timothy Weah, në minutën e parë të kohës shtesë për rezultatin përfundimtar, 6:1.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ