Juventusi, një hap afër nënshkrimit me anësorin e Lacios

Picture of INA
INA

09/04/2024

Juventusi thuhet se është vetëm një hap larg nënshkrimit të sulmuesit anësor të Lazios, Felipe Anderson, në një transferim të lirë këtë verë.

Sulmuesi 30-vjeçar duket se do të largohet nga “Biancocelestët” si transferim i lirë për pak kohë, i pakënaqur me ofertat e marra nga presidenti Klaudio Lotito.

Forma e tij në kryeqytetin italian ka zhgënjyer këtë sezon, duke arritur vetëm tre gola dhe gjashtë asistime në 31 ndeshje të ligës. Juventusi po përgatitet për një sezon kyç në epokën e tyre të re, duke u rikthyer në Ligën e Kampionëve pas një viti mënjanë, dhe drejtori Kristiano Xhiuntoli po kërkon rreth e rrotull për mundësitë e duhura të tregut të transferimeve për të forcuar skuadrën.

Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, Felipe Anderson është vetëm një hap larg nënshkrimit të kontratës me Juventusin, pasi u arrit një marrëveshje verbale mes dy palëve. Romano shton se pasi të jenë zgjidhur detajet përfundimtare, braziliani do të nënshkruajë marrëveshjen e tij me “Zonjën e Vjetër”.

30-vjeçari pritet të marrë një kontratë katërvjeçare me vlerë rreth 4 milionë euro neto në sezon plus bonuse, një rritje e madhe në krahasim me marrëveshjen e tij aktuale me Biancocelestët.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ