Juventusi piketon njërin nga top lojtarët e Barcelonës

Picture of INA
INA

10/06/2024

Juventus po shqyrton një lëvizje të guximshme verore për sulmuesin e Barcelonës, Vitor Roque.

Sulmuesi brazilian është lidhur me një largim të mundshëm nga Katalunia pas disa javësh të diskutueshme.

Agjenti i tij Andre Cury ka deklaruar më parë se nëse klientit të tij nuk i jepet një rol më i madh në ekipin e parë, ai mund të kërkojë të largohet.

Ky qëndrim është zbutur ditët e fundit, me të gjitha palët në kërkim të një zgjidhjeje, përpara fillimit të parasezonit muajin e ardhshëm.

Trajneri i ri i Barcelonës, Hansi Flick, dëshiron ta mbajë 19-vjeçarin në Kataluni, por thashethemet për transferimin kanë vazhduar të evoluojnë.

Sipas përditësimit të fundit nga gazeta italiane Gazzetta dello Sport, Juventusi po shqyrton një lëvizje për të, nëse kushtet janë të pranueshme.

Çdo ofertë pritet të jetë një ofertë huazimi, për të lejuar zgjidhjen e situatës, por Flick do të ketë prioritet mbajtjen e tij në klub, për të shmangur humbjen e ndikimit të tij sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

TË FUNDIT
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
3 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
3 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
3 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
3 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

22 orë
Nesër vuloset fati i Shqipërisë, priten 3 ndryshime kundër Kroacisë. ”Penalizohet” Hysaj
3 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën
19 orë
Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!
3 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
19 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ