Juventusit i hiqen 10 pikë, mbetet jashtë Europës

INA
INA

22 Maj, 2023

Gjykata Federale e Federatës Italiane të Futbollit ka dhënë sot pasdite vendimin për çështjen e plusvalencave të Juventusit.

Mediat italiane bëjnë të ditur se bardhezinjve u janë hequr 10 pikë nga renditja aktuale në Serinë A.

Tashmë Juventusi ka 59 pikë në renditjen e Serie A, duke zbritur në vend të tetë, jashtë Kupave të Europës.

Gjithashtu Gjykata vendosi të lirojë nga akuzat 7 drejtues të Juventusit, si Pavel Nedved, Paolo Garimberti, Assia Grazioli Venier, Caitlin Mary Hughes, Daniela Marilungo, Francesco Roncaglio dhe Enrico Vellano, për të cilët prokuroria kishte kërkuar 8 muaj pezullim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1743

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

busquets-buskec

ZYRTARE/ Kapiteni Sergio Busquets i jep lamtumirën Barcelonës…

franca-fitore-

Franca publikon listën e lojtarëve të ftuar për ”EURO 2024”

bayern1

Ylli i madh këmbëngulë për largim nga Bayerni

Shaqiri xhaka

Lista e Zvicrës, ftohen tre emrat e njohur shqiptarë (LISTA)

INFO

NA NDIQ