Juvja lëviz “pas krahëve”, Interi mund të humbasë Lukakun

ina-online
ina-online

9 Korrik, 2023

Nuk është vetëm Interi për Romelu Lukakun. Vetëm orët e fundit është mësuar se për lojtarin interesohet seriozisht edhe Juventusi.

Një emisar i klubit të Juventusit po punon për të bërë të mundur vënien e sulmuesit belg nën urdhrat e Max Allegrit.

Juventusi ka nisur tashmë me Chelsea-n, sepse Lukaku është një emër me interes konkret për bardhezinjtë. Duke qenë se Interi po përpiqet ta mbyllë blerjen përfundimtare, bardhezinjtë janë gati për parakalimin e bujshëm.

Lukaku ka kontratë me Chelsea-n deri më 30 qershor 2026. Dje, dje trajneri i ri i bluve, Mauricio Pochettino, ka mbajtur konferencën e tij të parë për shtypin, ku foli edhe për sulmuesin belg:

“Të gjitha palët e dinë se çfarë mendojmë. Unë do të thosha se ai duhet të kthehet në 12 ose 13 korrik për të qenë me ekipin dhe për të filluar përgatitjet për sezonin e ri.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ