Ka dhënë 900 euro paradhënie për kuzhinën, por përfundoi i mashtruar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Një 30-vjeçar banor i fshatit Vrapçisht ka mbetur edhe pa para edhe pa kuzhinë për të cilën ka paguar paradhënie.

Mjeshtri që duhej të bënte elementët e kuzhinës mori paratë dhe nuk u shfaq më. MPB-ja bëri të ditur se ndaj tij është bërë kallëzim penal, përcjell INA.

“SPB Tetovë ka paraqitur kallëzim penal kundër A.M.(30) nga fshati Vrapçishtë, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për vepër penale “mashtrim”. Më 20.12.2022, i akuzuari është pajtuar me një person nga Tetova që t’i bëj kuzhinë, pas së cilës ka marrë masa dhe ka marrë paradhënie prej 55.000 denarëve, por nuk ia ka dorëzuar porosinë”, thonë nga MPB. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
4 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
6 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
6 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
13 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
1 ditë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
7 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
13 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

INFO

NA NDIQ