Ka ende shpresë! Ja çfarë i duhet Shqipërisë për t’u kualifikuar nga grupet (TABELA)

Picture of INA
INA

19/06/2024

Shqipëria mori pikën e parë në këtë Europian pas barazimit me Kroacinë në frymën e fundit në Hamburg.

Kështu, ekipi kuqezi vazhdon të jetë në vendin e tretë për shkak të golavarazhit.

Euro 2024 Grupi B
Pikë
Spanja 3
Italia 3
Shqipëria 1
Kroacia 1

Ndërsa sa i përket renditjes së vendeve të treta, momentalisht Shqipëria është në vendin e dytë, pas Sllovenisë.

Gjithsesi skuadra e Sylvinhos ka luajtur një ndeshje më shumë se skuadrat e tjera, teksa shanset vazhdojnë të jenë aty për t’u kualifikuar.

Një mrekulli ndaj Spanjës, me një fitore të mundshme të kuqezinjve, do ta kualifikonte Shqipërinë, ndoshta edhe si vend të dytë nëse Italia mposhtet në të dyja ndeshjet e radhës.

Një barazim me Spanjën do të na çonte në kuotën e dy pikëve dhe për të qëndruar në vendin e tretë do të na duhej dhe një barazim ose fitore e Italisë përballë Kroacisë, por për t’u kualifikuar, duhet që të ketë të paktën dhe dy skuadra të tjera në vendin e tretë në grup me dy ose më pak pikë dhe që të kenë golavarzh më të keq se Shqipëria.

TË FUNDIT
1 min
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
3 minuta
Argjentina fiton Kupën e Amerikës
9 orë
Spanja kampione e Evropës
22 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
22 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

ME TE LEXUARA

23 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
22 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
22 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
22 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
9 orë
Spanja kampione e Evropës
3 minuta
Argjentina fiton Kupën e Amerikës

LEXO MË SHUMË

yamal

Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit

IMG_4371

Argjentina fiton Kupën e Amerikës

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

INFO

NA NDIQ