Ka filluar seanca parlamentare, në rend dite të së cilës është shkarkimi i Mexhitit dhe Aliut

INA
INA

09/02/2024

Me dy orë e gjysmë vonesë filloi seanca e 143-të parlamentare, në rend dite të së cilës është shkarkimi i ministrave të Shëndetësisë dhe Shoqërisë Informative dhe Administratës, Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu, si dhe propozimi për emërimin e Ilir Demirit dhe Naim Bajramit në vendin e tyre në këto dy departamente.

Kërkesën për shkarkimin e Mexhitit dhe Aliut e ka dorëzuar dje kryeministri teknik, Talat Xhaferi, i cili është i pranishëm në seancë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

Xhelal Zejneli

Çështja shqiptare në Maqedoni – statusi politik

administrata

Mbi një mijë funksionarë në Maqedoni nuk do të kenë rritje të re të pagave

ministria shendetesise instituti i shendetit publik

Largohen nga puna 19 të punësuar në Qendrën e Shëndetit Publik Shkup

cmimet-e-garantuara

Sot përfundon masa – Nga nesër çmimet në mëshirë të tregtarëve

Putin

REL: Putin paralajmëron për rrezikun e një lufte bërthamore me NATO-n

INFO

NA NDIQ