Ka marrëveshje, Cancelo do t’i bashkohet Barçës këtë javë

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

João Cancelo është gjithnjë e më afër transferimit në Barcelonë.

Futbollisti portugez madje mund të bëhet “Blaugrana” qysh këtë javë pasi marrëveshja është arritur mes tri palëve.

Kanë mbetur vetëm edhe disa detaje, ndërsa lojtari do të përfundojë tek kampioni spanjoll në formë huazimi për një vit, me mundësi qëndrimi aty më gjatë, nëse e tregon veten dhe nëse Barça e shpreh interesimin për ta blerë kartonin e tij.

Përfaqësuesi portugez e kaloi pjesën e dytë të sezonit të kaluar në Bayern Munich në formë huazimi, por gjiganti bavarez nuk e shfrytëzoi mundësinë e blerjes definitive të tij.

Ndërsa, tash trajneri Pep Guardiola nuk llogarit më në shërbimet e Cancelos dhe ai po e pret dritën e gjelbër për ta marrë rrugën drejt Spanjës për t’u bërë lojtar i ri i Barcelonës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ