VIDEO/ “Ka qenë një ndër momentet më të vështira për ne”, babai i Meritonit flet për herë të parë për Ilnisën dhe nominimin e fortë me Eglën

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

Së fundmi në programin e njohur “Cherry on Top” ishin të ftuar familjarët e pesë finalistëve të edicionit të tretë të “Big Brother VIP Albania”, ku shkëlqyen me rrëfimet dhe mbështetjen e tyre për konkurrentët e reality show-it.

Një prej mysafirëve të veçantë të mbrëmjes ishte Sami Mjekiqi, babai i prezantuesit dhe njërit prej finalistëve, Meriton Mjekiqi.

Gjatë bisedës së tij me prezantuesen Bora Zemani, ai foli për emocionet dhe sfidat që ka hasur së bashku me familjen e tij gjatë periudhës që i biri, Meritoni, ka qenë pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Momenti që mori pjesën kryesore të diskutimit ishte nominimi ku Meritoni ishte përfshirë së bashku me të dashurën e tij, Ilnisën, dhe konkurrenten tjetër, Eglën – një situatë që pati rëndësi të veçantë edhe për shikuesit e spektaklit pasi ishte nominim shumë i fortë.

“Ai ka qenë një ndër momentet më të vështira që e kemi përjetuar ne”, u shpreh Mjekiqi ndërsa tregonte për përballjen me këtë nominim të fortë. Emocionet e tij pasqyrojnë edhe ndjenjat e përbashkëta të familjarëve të tjerë të finalistëve, të cilët ndajnë të njëjtat sfida dhe shpresat për suksesin e të dashurve të tyre në garën për titullin e fituesit të “Big Brother VIP Albania”.

Ky edicion i “Big Brother VIP” ka krijuar momente të tensionuara dhe të emocionueshme, jo vetëm për banorët e shtëpisë, por edhe për familjet e tyre që i ndjekin nga jashtë, duke u bërë pjesë e udhëtimit të tyre dhe duke i mbajtur ata me shpresën për fitore.

TË FUNDIT
5 orë
“A nuk të vran ndërgjegjja që nuk je fituese e zemrave të popullit”, përgjigjet Egla Ceno
5 orë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë
1 ditë
Doli në mbrojte të Gazës, Dua Lipa: Është vendim i madh, jam përgatitur të marr goditje
1 ditë
SPAK heton Luiz Ejllin, dyshohet se kërcënoi zyrtarët e IKMT
2 ditë
Ish-banorja e Big Brother VIP nuk kursen asgjë, ngre temperaturat gjatë pushimeve në bregdet

ME TE LEXUARA

1 ditë
SPAK heton Luiz Ejllin, dyshohet se kërcënoi zyrtarët e IKMT
1 ditë
Doli në mbrojte të Gazës, Dua Lipa: Është vendim i madh, jam përgatitur të marr goditje
5 orë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë
5 orë
“A nuk të vran ndërgjegjja që nuk je fituese e zemrave të popullit”, përgjigjet Egla Ceno

LEXO MË SHUMË

egla

“A nuk të vran ndërgjegjja që nuk je fituese e zemrave të popullit”, përgjigjet Egla Ceno

rike roci

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

dua lipa

Doli në mbrojte të Gazës, Dua Lipa: Është vendim i madh, jam përgatitur të marr goditje

luiz ejlli

SPAK heton Luiz Ejllin, dyshohet se kërcënoi zyrtarët e IKMT

keisi medini

Ish-banorja e Big Brother VIP nuk kursen asgjë, ngre temperaturat gjatë pushimeve në bregdet

ledion lico

Ledion Liço ka një dhuratë për Egla Cenon

egla luizi

Jetojnë në një pallat, Egla Ceno: U shkëmbeva me Luizin në ashensor, e pashë me biberon në gojë… (VIDEO)

ilnisa vllai

I kërkohet të marrë në telefon Meritonin dhe t’i kërkojë 5 mijë euro borxh, si reagoi vëllai i Ilnisës?

Drini Zeqo

Drini Zeqo në një lidhje dashurie me ish-banoren e “BBV”? Detaji që nxjerr zbuluar çiftin

INFO

NA NDIQ