Kabineti qeveritar i Kroacisë me fanella të kombëtares

0

Kroacia arriti të shkoj në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1.

Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale.

Për t’u dalluar është një mbledhje e politikanëve kroat në kabinetin qeveritar ku shumica prej tyre kanë veshur fanellën kroate.