Kadria, Ramushi, Isa, Albini dha Kau i Nastradinit

0

Milaim Zeka

Nastradini po livronte me nje are. Kau ma i madh po e terhiqte pllugun per merak. Kau (demi) i vogel po i bishteronte zgjedhes. Nastradini po ja fuste shtage kaut te vjeter, atije qe ishte ne rregull.

-Po pse keshtu more Nastradin, i tha njeri qe po e shikonte?! -Ky i madhi po ja bane me sy ketije te vogelit mos me terheqe pllugin, ja ktheu Nastradini.

Kadria ja ka ba me sy Ramushit, deri ja theu qafen. Tash Vjosa po ja bane me sy Albinit, ama Isa duhet me kuptu se hagare nuk bahet me Ameriken. LDK-ja ma mire se çdo parti tjeter politike duhet ta kuptoje menyren e komunikimit me euroamerikane. Perndryshe ta thejne pllugin. Konferenca e sotme e Kryeministri ka qene shokimi dhe zhgenjimi per te gjithe ne qe sinqerisht kemi besuar tek ndryshimi…!!!

Ashte mire qe Albini dhe LDK-ja me degju te paten Avdullah Hotin!