Kadriu: Fronti Evropian është koalicion i zorit dhe i zullumit!

ina-online
ina-online

02/04/2024

Gëzim Kadriu, shef i zonës zgjedhore të njësisë 2 në Aleancën për Shqiptarët, ka qenë i intervistuar në ALSAT M. Kadriu ka komentuar ngjarjen e fundit të Frontit Evropian ku bëri bashkë liderët e disa partive politike, të cilën ai e theksoi si koalicion i zorit, llumit dhe zullumit.

‘Ditëve të fundit jemi dëshmitar të disa grupimeve politike apo individëve rreth Frontit Evropian. Nëse i analizojmë se cilat figura politike, gjegjësisht cila parti politike i bashkangjiten këtij Fronti, ne mund të konstatojmë se ky front mund të jetë front i zorit, llumit dhe zullumit. Ky Front absolutisht nuk ka të bëjë diçka me Evropën. Pasi që këta liderë të partive politike tani më 22 vite kanë udhëhequr me të gjitha pushtetet, kanë pasur mundësinë që të nxisin proceset e integrimeve evropiane. Mua nuk më duhet të them shumë për këto figura politike, të cilat janë të konsumuara e të harxhuara.’ – theksoi Kadriu.

Ai gjithashtu kujtoi opinionin për deklaratat akuzuese që liderët e Frontit Evropian i jepnin për njëri tjetrin:

‘Unë vetëm i kujtoj opinionit, se çfarë kanë thënë ato për njëri tjetrin. Dikur Menduh Thaçi e akuzonte Ali Ahmetin si bashkëpunëtor i shërbimeve sekrete, mandej shpërndante dosje nëpër shtëpi, Ziadin Selën e quante vrasës, kriminel edhe me fjalë më të rënda vullgare. Kurse nga ana tjetër Ali Ahmeti i quante horra dhe nuk ulem unë me ta. Ndërsa Ziadin Sela vetë ka deklaruar publikisht që për rastin e 27 Prillit, Ali Ahmeti e kishte planifikuar vrasjen e tij. Po edhe dirigjenti Artan Grubi i Frontit Evropian thonte që Ziadin Sela hëngri dajak duke ikur.’

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ