Kadriu: Mbi kurriz të shqiptarëve, po punësohen njerëz me identitet të rrejshëm

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2023

Nënkryetarja e Lëvizjes BESA, Besa Kadriu alarmon se mekanizmi i balanserit edhe mëtutje po keqpërdoret!

“Mekanizmi i balanserit edhe mëtutje po keqpërdoret!

Mbi kurriz të shqiptarëve, institucionet punësojnë njerëz me identitet të rrejshëm- të deklaruar si shqiptarë. Në një kohë kur njerëzit tanë, të papunë, marrin rrugën drejtë mërgimit…

Për këtë politikë kontribuoi ky sistem, fatkeqësisht. Aq më e dhimbshme që, po të njejtët qëndrojnë në pushtet!”, ka reaguar Besa Kadriu.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

INFO

NA NDIQ