Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

ina-online
ina-online

02/12/2023

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Europiani Gjermani 2024 ka marrë udhë këtë pasdite në hamburg, ku u hodh shorti për fazën e grupeve të kompeticionit që do të startojë më 14 qershor në “Allianz Arena” të Mynihut, me ndeshjen Gjermani-Skoci.

Goglat vendosën Shqipërinë në grupin B me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë, teksa më poshtë është kalendari i plotë i Europianit, përfshi edhe ndeshjet e kuqezinjve të Sylvinhos.

Kalendari i plotë:

14 Qershor
Gjermani vs Skoci (Munich, 21:00)

15 Qershor
Spanjë vs Kroaci (Berlin)
Itali vs SHQIPËRI (Dortmund)
Hungari vs Zvicër (Cologne)

16 Qershor
Danimarkë vs Angli (Gelsenkirchen)
Play Off A vs Holandë (Hamburg)
Slloveni vs Serbi (Stuttgart)

17 Qershor
Austri vs Francë (Düsseldorf)
Belgjikë vs Sllovaki (Frankfurt)
Rumani vs Play Off B (Munich)

18 Qershor
Portugali vs Çeki (Leipzig)
Turqi vs Play Off C (Dortmund)

19 Qershor
Kroaci vs SHQIPËRI (Hamburg)
Skoci vs Zvicër (Cologne)
Germany vs Hungari (Stuttgart)

20 Qershor
Spanjë vs Itali (Gelsenkirchen)
Danimarkë vs Angli (Frankfurt)
Slloveni vs Serbi (Munich)

21 Qershor
Play Off A vs Austri (Berlin)
Holandë vs Francë (Leipzig)
Sllovaki vs Play Off B (Düsseldorf)

22 Qershor
Play Off C vs Çeki (Hamburg)
Turqi vs Portugali (Dortmund)
Belgjikë vs Rumani (Cologne)

23 Qershor
Zvicër vs Gjermani (Frankfurt)
Skoci vs Hungari (Stuttgart)

24 Qershor
Kroaci vs Itali (Leipzig)
SHQIPËRI vs Spanjë (Düsseldorf)

25 Qershor
Holandë vs Austri (Berlin)
Francë vs Play Off A (Dortmund)
Angli vs Slloveni (Cologne)
Danimarkë vs Serbi (Munich)

26 Qershor
Çeki vs Turqi (Hamburg)
Play Off C vs Portugali (Gelsenkirchen)
Sllovaki vs Rumani (Frankfurt)
Play Offf B vs Belgjikë (Stuttgart)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tuchel

A dëshiron Tuchel të kthehet te Chelsea?

arsenal

Arsenali vazhdon me fitore

bayern1

Revolucion total te Bayern Munich, priten plot 8 largime në verë

inzaghi

Inzaghi: Asllani ka qenë perfekt, dua ta komplimentoj publikisht

kristijan asllani

Poston në rrjetet sociale festën e golit, Turam e përgëzon në shqip

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

INFO

NA NDIQ