Kalevska Vançeva: Pendarovski bashkon, Siljanovska bllokon rrugën drejt BE-së

INA
INA

15/03/2024

Presidenti aktual dhe kandidati i përkrahur nga LSDM-ja, Stevo Pendarovski, në 5 vitet e fundit ka treguar se është faktor bashkimi, ndërsa Siljanovska është simbol i asaj opozite që po e bllokon rrugën drejt BE-së, tha deputetja e LSDM-së Snezhana Kalevska Vançeva.

“LSDM-ja asnjëherë nuk ka pasur problem me konsistencën në atë që nënkuptojnë politikat nacionale për ta afruar këtë vend një ditë anëtarësimit të BE-së”, theksoi ajo në emisionin “24 Analiza”.

Duke komentuar deklaratën e fundit të të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, Vançeva theksoi se Uashingtoni gjithashtu e pranon se jo të gjithë në këtë vend kanë një pasqyrë të qartë se si dhe në cilin drejtim duhet të lëvizë vendi, me çfarë shpejtësie dhe në çfarë mënyre.Vançeva shtoi se qytetarët janë të mençur dhe shumë mirë e dinë të bëjnë dallim se bashkon dhe kush po ndanë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ