Kalleska-Vançeva: Shumica parlamentare propozoi ligje me të cilën kufizohet lartësia e interesit në borxhe

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Deputetja nga radhët e LSDM-së, Snezhana Kalleska-Vançeva në konferencë për shtyp theksoi se shumica parlamentare propozoi ligje me të cilën kufizohet interesi i borxheve.

“I vjen fund interesave enorme që deri tash kanë qenë edhe më të larta se vet borxhi. Me ndryshimet e reja ligjore, nuk interesi në dënim nuk mund të jetë më i madh se borxhi”, deklaroi Kalleska-Vançeva.

Ajo sqaroi se për një borxh prej 1.000 denarëve, me ndryshimet e reja ligjore, interesi me dënim maksimum mund të jetë deri në 1.000 denarë.

“I vendosëm fund interesave enorme që tejkalonin borxhin dhe mbanin peng qytetarët dhe familjet”, u shpreh ajo duke u bërë thirrje deputetëve kolegë të votojnë këto ndryshime ligjore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ