Kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve policor nga Shtipi, kanë përdorur dhunë gjatë ndalimit të një personi

INA
INA

12 Shtator, 2023

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale pranë Departamentit të Specializuar për Ndjekjen e Krimeve të kryera nga Persona me kompetenca policore dhe pjesëtarë të Policisë së Burgjeve pranë Prokurorisë Publike Themelore për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka paraqitur kallëzim penal. kundër G.F., I.H. dhe B.N., zyrtarë policorë në SPB Shtip, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën e “ngacmimit në kryerjen e detyrës” nga neni 143 paragrafi 1 i KP të RMV-së.

Konkretisht, të denoncuarit si punonjës policie, duke tejkaluar kufijtë e kompetencave të tyre zyrtare më datë 01.09.2023 në orën 21:00, ndaj të dëmtuarit B.N., të privuar nga liria dhe i ndaluar në objektin e SPB Shtip, kanë përdorur forcë fizike në mënyrë të paarsyeshme dhe të tepruar.

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale do të marrë masa në përputhje me përcaktimet e Marrëveshjes Kolektive të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

bajram begaj OKB

Begaj ua kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës tri vendeve afrikane

kurti zvicer berset

Kryeministri Kurti në Zvicër takoi​ Presidentin e Konfederatës zvicerane, Alain Berset

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

INFO

NA NDIQ