Kallëzim penal për shoferin e ministrit Fatmir Besimi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

Njësiti për siguri në komunikacionin rrugor në Prokurorinë Themelore Publike Shkup ka paraqitur kallëzim penal kundër J.B (38) nga Shkupi për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e veprës penale “rrezikim i sigurisë në komunikacion” nga neni 297 i Kodit Penal.

“Personi i denoncuar më datë 07.02.2022 rreth orës 19.15 duke drejtuar veturën  “Skoda” me targa të Shkupit në Bul. “Shën Kliment Ohërski” në Shkup, nuk ka ndalur në semafor të kuq dhe kur është futur në kryqëzim ka shkaktuar aksident me veturën  “Kia”, e drejtuar nga A.T (36) nga Shkupi, i cili ka ndryshuar drejtim nga goditja dhe ka përplasur mjetin e udhëtarëve “Fiat”, i drejtuar nga D.P (45) nga Shkupi “, thonë nga Ministria e Brendshme.

Në aksident ka mbetur i plagosur J.B. dhe pasagjeri i mjetit të udhëtarëve “Skoda”, B.G (35) nga Shkupi, të cilët me autoambulancë janë transportuar në klinikën “Nënë Tereza”.(INA)

TË FUNDIT
35 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
37 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
39 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
1 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

ME TE LEXUARA

11 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
21 orë
Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit
17 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
11 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
21 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ