Kamberi thirrje Vuçiqit: Respektoni të drejtat e shqiptarëve

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2024

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka ngritur sërish shqetësimin e tij se ka diskriminim të shqiptarëve.

Teksa i ka bërë thirrje presidentit Aleksandër Vuçiçit, Kamberi kërkon respektimin e pakicave kombëtare.

“Ka diskriminim të shqiptarëve. Gjyqtarët në Bujanoc, nuk iu respektua barazia. Të reagojë ambasadori i SHBA në Beograd. Duhet të respektohen pakicat kombëtare dhe përbërja e institucioneve të drejtësisë.”, tha ai.

TË FUNDIT
1 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
3 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet
18 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
2 ditë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

ME TE LEXUARA

18 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
3 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet
1 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

qeveria-serbe-vucic

Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

IMG_4611

Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof

Tabanoc kufi

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

presheva

Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

paraburgim-1

Greqi: Shqiptarët e burgosur futen në grevë urie, ankohen për shkelje të të drejtave

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

faton hajrizi

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ardita sinani ragmi mustafa

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

INFO

NA NDIQ