Kamerun-Brazil: “Seleçao” me rotacion të plotë kundër motivimit të afrikanëve

Në Grupin G Brazili do të luajë ndaj Kamerunit për ndeshjen e tretë dhe të fundit, me afrikanët pothuajse të vetmit në garë, pasi Seleçao janë kualifikuar pas 2 fitoreve dhe 6 pikëve në dy ndeshjet e para.

Kameruni ka ende shpresa për kualifikim teksa vjen pas barazimit 3-3 ndaj Serbisë duke marrë pikën e parë. Por nuk varet vetëm nga Kameruni, pasi Zvicra e cila ka 3 pikë, luan ndaj Serbisë dhe në rast fitore lë ekipin afrikan jashtë.

FORMACIONET E MUNDSHME:

Kamerun: Epasi – Fay, Castegeto, Nkulu, Tolo – Embemo, Angisa, Kunde, Ekabi – Abubakar, Tsupo-Moting.

Brazil: Ederson – Dani Alves, Militao, Bremer, Telles – Fabinho, Guimaraes – Anthony, Rodrigo, Martinelli – Jesus. /