Kampionët e Ligës Europa kërkojnë Myrto Uzunin

ina-online
ina-online

10 Korrik, 2023

“Aventurë” e re, por që shkoi në mënyrë më të mirë të mundshme. Myrto Uzuni ishte padyshim protagonisti absolut me 23 gola e 5 asiste në ringjitjen e spanjollëve të Granada, në elitën e futbollit spanjoll, pas një viti në La Liga 2.

Mirëpo, përveç simpatizantëve të beratasit dhe tifozëve spanjollë të Granada, Uzuni ka mahnitur dhe bordin e “andaluzianëve” të Sevilla, të cilët duan ta bëjnë të tyrin 28-vjeçarin, teksa e shohin si një përforcim të vyer për sezonin e ardhshëm.

Për të përfituar shërbimet e “bomberit” beratas, kampionët e Europa League, duhet të paguajnë klauzolën e tij, e cila është plot 20 milionë euro, shifër kjo lehtësisht e përballueshme për spanjollët, për një lojtar me cilësitë e Uzunit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ