Kampioni i botës Luan Rudaj po përgatitet në Tajlandë për meçin e madh të 11 nëntorit në Malishevë

Picture of INA
INA

07/10/2023

Luan Rudaj po bëhet gati për ta mbrojtur titullin e kampionit të botës.

Garuesi kosovar i sportit Muay Thai ka vendosur që një pjesë të përgatitjeve ta kryejë në Tajlandë, ku synon ta arrijë formën optimale para meçit të 11 nëntorit, të cilin do ta zhvillojë në palestrën e sporteve “Habib Zogaj” në Malishevë.Sportisti me prejardhje nga Malisheva, i cili jeton në Zvicër, e ka bërë një postim në rrjetet sociale, përmes së cilit ka njoftuar për fazën përgatitore.Rudaj e kishte zyrtarizuar meçin e tij që do ta zhvillojë në Malishevë pak javë më parë, ndërsa aty do të luftojë për titullin e Super Pro World Champion të të dy Federatave, A.F.S.O dhe W.T.K.A.

Ndonëse nuk e ka zyrtarizuar ende emrin e kundërshtarin, garuesi kosovar po bëhet gati pë këtë meç mjaft special për të.

TË FUNDIT
1 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
3 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
3 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
4 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka
14 orë
Rama: “Largohemi nga Europiani me kokën lart”
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
1 ditë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!
14 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
3 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
1 ditë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

LEXO MË SHUMË

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

kombetarja

Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

INFO

NA NDIQ