Kanalet “Arena Sport” në Maqedoni me reklama provokuese me gjuhë urrejtje

Picture of ina-online
ina-online

29/09/2023

Kanalet e “Arena Sport” që transmetohen edhe në Maqedoninë e Veriut përmes operatorëve të ndryshëm të telefonisë dhe atyre kabllor sot po shpërndajnë një reklamë me përmbajtje provokuese, urrejtëse dhe nxitëse lidhur me ngjarjet e javës së kaluar në manastirin Banjskës në veri të Kosovës ku u vra një pjesëtar i policisë nga një sulm terrorist.

Por reklama e transmetuar në Arena Sport me porosinë “Pamtiçemo” (Do ta kujtojmë), ka të bëj me vrasjen e tre pjesëtarëve serb të grupit terrorist, përcjell INA.

Lidhur me këto mesazhe urrejtëse dhe nxitëse duhet të reagoj Agjencia për shërbime audio dhe audiovizuele mediatike (ASHAAVM).(INA)

TË FUNDIT
6 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm
7 minuta
Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
13 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
16 minuta
Gjermania barazon në minutat shtesë, kualifikohet edhe Zvicra
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?
2 ditë
Kosova dhe Serbia, në gjykimin e James Rubinit
10 orë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
1 ditë
Bexheti: Po krijohet një qeveri pa legjitimitet etnik!
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
1 ditë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
2 ditë
Kuvendi sot zgjedh qeverinë e re në krye me Hristijan Mickoski
10 orë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

LEXO MË SHUMË

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm

Bilall Kasami

Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

Screenshot_8-11-600x360

Gjermania barazon në minutat shtesë, kualifikohet edhe Zvicra

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

INFO

NA NDIQ