Kanalet që do të ndajnë në dysh Ballkanin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

shkruan Murteza NEVZADI

Dy mega-projektet që mund të ndryshojnë Evropën Juglindore

Kanali Danubë – Selanikë

Rruga ujore Danub-Egje, e njohur gjithashtu si Kanali Danub-Egje, është një projekt i propozuar që synon të krijojë një rrugë ujore që lidh lumin Danub me detin Egje përmes Bullgarisë dhe Greqisë duke hapur një kanal ujor nëpërmes Luginës së Preshevës . Rruga ujore do të fillonte në portin bullgar të Ruse në lumin Danub dhe do të përfundonte në portin grek të Aleksandoupolis në detin Egje, duke mbuluar një distancë prej rreth 600 km.

Projekti u propozua fillimisht në vitet 1900, nga Qeveria amerikane e cila kishte marrë një raport zyrtar nga Konsullata amerikane ne Konstantinopol me datë 7 Qershor,1909 lidhur me projektin . Qeveria amerikane përdori influencen duke kërkuar nga Asociacioni Amerikan i Inxhinerisë Civile të projektonte kanalin dhe ofronte mbështetjen financiare si këmbim të një koncensioni afatgjat nga Serbia dhe Perandoria Osmane ( e cila ende mbante atëbotë zonen e Luginës së Preshevës, Maqedonisë dhe Greqisë.

Në vitin 2013 kur korporata më e madhe kineze “Gezhouba” bëri projektin dhe studimet e fizibilitetit si këmbim të drejtën e koncesionit 30 vjecar . Ideja pas rrugës ujore është të sigurojë një rrugë alternative për transportin midis Evropës Qendrore dhe Mesdheut, duke shmangur ngushticën e Bosforit të mbingarkuar dhe shpesh të ndjeshme politikisht.

Sipas të përditshmës franceze “Le Figaro” Rruga ujore Danub-Egje sipas do të përfshinte ndërtimin e disa bravave, digave dhe kanaleve, si dhe zgjerimin dhe thellimin e rrugëve ujore ekzistuese. Projekti i propozuar është përballur me kundërshtimin e grupeve mjedisore, të cilët janë të shqetësuar për ndikimin e mundshëm në ekosistemet e rajonit dhe rrezikun e përmbytjeve.

Mbështetësit e rrugës ujore Danub-Egje argumentojnë se ajo do të ofronte përfitime të rëndësishme ekonomike, duke përfshirë përmirësimin e lidhjeve të transportit dhe rritjen e tregtisë midis Evropës Qendrore dhe Mesdheut. Rruga ujore do të ofronte gjithashtu një alternativë më të besueshme dhe me kosto efektive për rrugët aktuale të transportit, të cilat shpesh janë të mbipopulluara dhe subjekt i tensioneve politike.

Ioanna Karastamati, një specialiste logjistike e specializuar në Transportin Intermodal dhe Teknologjitë e Rejan në Portin e Pireut në Athinë , të ndanë njohuritë e saj.

“Me zbatimin e projektit të kanalit Danub-Moravë-Axios që përfundon në portin e Selanikut, perspektivat për industrinë rajonale të anijeve duhet të përmirësohen. Krijimi i një sistemi të rrugëve ujore të brendshme do të lidhë tregjet e Evropës Qendrore/Lindore dhe Ballkanit me portet e Greqisë Veriore”, thekson Karastamati.

Shoqata Hellenic Shortsea Shipoëners (HSSA) ka njoftuar tashmë mbështetjen e saj të plotë për projektin. Transporti grek përfaqëson 20% të flotës tregtare globale dhe palët e interesuara rajonale e kuptojnë në mënyrë të përsosur se portet e Greqisë Veriore do të bëhen qendra detare dhe inovative, duke përjetuar një ‘Epokë të Artë’ në industrinë e transportit detar.

“Porti i Selanikut do të bëhej një pikë hyrje-dalje (transit) për të gjithë sistemin lumor të tregtisë europiane dhe do të mbante një pozicion gjeostrategjik në Ballkan dhe Mesdheun Lindor. Kjo do të përmirësonte rëndësinë e rajonit, duke kontribuar në një rritje të konsiderueshme të trafikut të mallrave”, argumenton Karastamati.

Kanali i Stambollit

Kanali i Stambollit është një projekt i parashikuar nga Turqia në Trakinë Lindore. Qëllimi i projektit është të reduktojë trafikun e madh detar përmes Bosforit, duke minimizuar rreziqet që lidhen me cisternat dhe anijet e tjera tregtare.

Kanali parashikohet të krijojë një kapacitet tranzit ditor prej 160 anijesh, i cili është në përputhje me trafikun aktual përmes Bosforit.
“Brussels Morning “ foli me Nantia Loutinskaya, një operator i ri i transportit që është i specializuar në menaxhimin e porteve dhe tendencat e tregut të transportit detar, për projektin.

“Vlera e ngushticave të Bosforit theksohet nga vende të tilla si Ukraina, e cila eksporton sasi të mëdha drithërash, mineral hekuri dhe qymyr në mbarë botën dhe ka disa nga portet më të mëdha të Detit të Zi, si Odesa dhe Sevastopol, gjë që e bën atë një tregti të madhe. vendi. E njëjta gjë është e vërtetë për Rumaninë, e cila ka kantiere detare të rëndësishme,” vëren ajo.

Projekti është tërheqës nga pikëpamja tregtare pasi lidh Detin e Zi me Detin Marmara dhe, në këtë mënyrë, Egjeun.
“Ngushtica e Bosforit janë me të vërtetë një portë e rëndësishme për në Detin e Zi. Kalimi i anijeve tregtare nga kjo pikë është i nevojshëm për transportin e mallrave ndërmjet shteteve. Megjithatë, vonesat dhe vonesat për anijet në tranzit janë të shpeshta, gjë që rrit kostot. Kjo është një nga arsyet pse unë besoj se një zgjidhje që do të dekompozojë ngushticat e Bosforit është shumë e nevojshme,” argumenton Loutinskaya.

Përfundimi i Kanalit të Stambollit mund të transformojë zinxhirët e vlerës në rajon në dobi të të gjitha porteve rajonale, duke tërhequr investime në Greqi dhe duke nxitur në përgjithësi investimet e huaja direkte në rajon.

“Pas privatizimit të porteve të Pireut dhe Selanikut, të cilat po përjetojnë një lulëzim të zhvillimit, ka porte të tjera që mund të pasojnë. Konkretisht, portet si Alexandroupolis dhe Kavala, në pika strategjike përpara Detit të Zi, mund të ofrojnë rrugë alternative midis Egjeut dhe Detit të Zi, përmes ngushticës së Bosforit. Gjithashtu, porti i Igumenicës është një qendër që mund të lidhë Egjeun me Evropën Perëndimore”, shton Loutinskaya. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
1 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës
6 orë
Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit
6 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

ME TE LEXUARA

7 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
7 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
7 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
1 ditë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
7 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
1 ditë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
6 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

LEXO MË SHUMË

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës

sleep-gjumi-baby

Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

Tabanoc kufi

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

Aeroporti_Shkupit-750x430-1

Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta

INFO

NA NDIQ