Kanalet ruse nuk do të transmetohen në RMV

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2022

Sipas informacioneve të TV21, rekomandimi i Qeverisë pasditen e sotme ka arritur deri tek operatorët kabllorë.

Sipas të njëjtave informacione, operatorët menjëherë kanë komunikuar mes vete për aksion të përbashkët ndaj rekomandimit, si rrjedhojë të gjithë operatorët në mënyrë të koordinuar do të veprojnë në përputhje me rekomandimin e Qeverisë, gjegjësisht do të shkyçin kanaleve televizive ruse, respektivisht “Russia Today” dhe “Sputnik”.

TË FUNDIT
46 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
53 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
60 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
1 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

16 orë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian
4 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
12 orë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
7 orë
Kurti në hapjen e edicionit të 21-të të Javës së Bibliotekës
14 orë
Xhem Baruti Lamallari: Ky djalosh u vra sonte, ditë më parë u feju, nesër e varrosin prindërit e shkretë
4 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
11 orë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ