Kandidatët e mundshëm të BDI dhe të partive në koalicion në të gjitha zonat zgjedhore (video)

INA
INA

06/03/2024

Televizioni 21 në Maqedoni ka nxjerrë kandidatët e BDI për deputetë në zgjedhjet e 8 majit. Sipas burimeve jo zyrtare thuhet se në zonën zgjedhore numër 1, bartës liste nga kjo parti do jetë Blerim Bexheti, i cili pasohet nga Zejdi. Në zonën zgjedhore numër 2 përflitet emri i Sadulla Durakut, Ilir Hasanit, Elmi Azirit nga ASh dhe Arbër Ademit.

Në zonën zgjedhore numër 5, bartës liste do të jetë Ziadin Sela nga ASh, ndërsa i dyti Musa Xhaferi.  Në zonën numër 6  bartës liste do të jetë Ali Ahmeti, i dyti Talat Xhaferi.

Shiko videon: https://www.facebook.com/share/v/2E1DYvT1F6KNi3Fm/?mibextid=qi2Omg

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

stevce jakimovski

Jakimovski: Do të parandalojë migrimin e specializantëve

INFO

NA NDIQ