Kandiq ia bën të qartë Daçiqit për Kosovën

0

Aktivistja e njohur në Serbi për liritë dhe të drejtat e njeriut, Natasha Kandic ka ironizuar me Ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq lidhur me Kosovën.

Kandiq përmes profilit të saj zyrtar në Twitter, është shprehur se sa po i kushtojnë udhëtimet Daçiqit për të bindur shtetet e vogla për tërheqjen e njohjes së pavarësisë së Kosovës.

Ja postimi i saj:

“Ministri i Punëve të Jashtme është “më meritori” për futjen e taksës mbi mallrat nga Serbia. Ai është ende i angazhuar për të bindur shtetet e vogla për të anuluar vendimet për njohjen e Kosovës. Sa kushton udhëtimi i tij?”