Kane mendon për Bayern

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2023

Harry Kane është gati që të transferohet te Bayern Munich këtë verë pasi klubi gjerman befasoi duke bërë një ofertë për kapitenin e Anglisë.

Kampionët e Gjermanisë që drejtohen nga Tomas Tuhel, besojnë se sulmuesi anglez do të pranojë që të transferohet në Bavari këtë verë.

Ndërsa klubi i Spërs nuk ka dëshirë që ta shesë Kane, e beson se futbollisti nuk do të pranojë që të largohet. Bajerni ka ofruar 70 mln Euro për kartonin e futbollistit, ndërsa Totenhemi e vlerëson 117 mln Euro atë, raporton “Daily Mail”.

Ngelet për t’u parë nëse gjermanët do të bëjnë një ofertë më të lartë për sulmuesin 29-vjeçar, ndërsa tekniku i ri i Spërs, Enxh Postekoglu, e ka pjesë të rëndësishme të projektit të tij lojtarin.

Dëshira e Kane është që të qëndrojë në Angli, në mënyrë që të thyejë rekordin e vendosur nga Alan Shirer për më shumë gola të realizuar në kampionatin anglez. Por nga ana tjetër, 29-vjeçarin e mundon fakti që nuk ka fituar asnjë trofe e transferimi në “Allianz Arena” do t’i jepte mundësinë që të fitonte tituj.

Kontrata kapitenit të Anglisë i përfundon pas 12 muajsh, ndërsa nuk ka shfaqur gadishmërinë për të rinovuar me Totenham.

TË FUNDIT
2 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
6 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
46 minuta
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
59 minuta
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
60 minuta
Vdes një person në plazhin e Durrësit

ME TE LEXUARA

8 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
7 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
1 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
7 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
1 ditë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
6 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

LEXO MË SHUMË

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

INFO

NA NDIQ