Kante do të mbetet te Chelsea deri më 2027

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Mesfushori N’Golo Kante nuk do të largohet në verë nga Chelsea kur edhe i skadon kontrata. “FootMercato” ka njoftuar se francezi tashmë ka arritur marrëveshje me klubin anglez për rinovimin e kontratës, që do të bëhet zyrtare së shpejti.

Mësohet se me rinovimin e kontratës, Kante do të jetë pjesë e Chelseat deri në verën e vitit 2027.

31-vjeçari këtë sezon ka pasur telashe më lëndimet dhe së fundmi është rikthyer në fushë. Deri më tani, Kante ka regjistruar dy paraqitje për Chelsean në Premier League.

Ai është pjesë e Chelseat prej vitit 2016 kur iu bashkua nga Leicester City dhe me ekipin nga Londra ka fituar gjashtë trofe, përfshirë një titullin e kampionit të Anglisë dhe Ligën e Kampionëve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

ps mbappe

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

INFO

NA NDIQ