Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

ina-online
ina-online

25/02/2024

Skandal në ndeshjen e kampionatit kroat mes Dinamos dhe Rijekës. “Sjellja e turpshme e ‘Armadës’, ofenduan keq kapitenin e Dinamos dhe i hodhën një karrige familjes së tij”, është titulli i mediumit kroat “Veçernj list”.

“Tifozët e Rijekës “Armada” shkaktuan dy skandale në derbin në Maksimir, përcjell Bota Sot.

Fillimisht ata brohoritën “Livaja, vdis”, të cilës djemtë iu përgjigjën me duartrokitje, e më pas objektivi i huliganëve të Rijekës u bë kapiteni i Dinamos, Arijan Ademi. Ndodhi pas ndeshjes”, – shkruan mediumi kroat “Veçernj list”.

“Pas ndeshjes ata ofenduan Ademin, i cili pas detyrave mediatike në miks-zone kaloi nën tribunën jugore.

Gruaja dhe djali i tij ishin në shoqërinë e tij, kur nga tribuna jugore nisën fyerjet në bazë kombëtare për mbështetësit e Rijekës. Informacionet thonë se në drejtim të tij kanë hedhur edhe një karrige, e cila për pak i ka goditur. Më pas ka ndërhyrë policia dhe ka qetësuar situatën”, – shkruan Veçernj List”.

Fyhet me nënë Ademi. “Nga tribuna dëgjoheshin britma të neveritshme”, shkruan më ej.

Edhe “24 sata” ka shkruar mes të tjera: “Nuk ishte vetëm Marko Livaja që u vu në shënjestër të thirrjeve të turpshme, të neveritshme dhe morbide nga tribuna e Maksimirit gjatë derbit mes Dinamos dhe Rijekës (1:0), nga tifozët e klubit Rijeka.

Pas ndeshjes ata kanë fyer edhe Arijan Ademin, i cili pas detyrave të tij në miks-zone kaloi nën tribunën jugore.

Gruaja dhe djali i tij ishin në shoqërinë e tij, kur nga tribuna jugore nisën fyerjet në bazë kombëtare për mbështetësit e Rijekës.

Ata shkuan edhe më tej, madje në drejtim të tij hodhën një karrige, e cila për pak i goditi! Fluturuan edhe gjësende tjera, derisa policia qetësoi situatën.

Fatkeqësisht, nuk mbaroi me kaq shprehja e urrejtjes së tifozëve, vazhdoi jashtë stadiumit, ku pati trazira, hedhje shishe, flakë”./Bota Sot

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ