Vazhdon kaosi në aksin Shkup-Bllacë, kompania që riparon tunelin në pushim vjetor

ina-online
ina-online

04/08/2023

Vazhdojnë kolonat e gjata të pritjes në të dyja anët e tunelit në aksin rrugor Shkup-Bllacë.

Ndonëse i gjithë muaji korrik ishte kaos me fluks të shtuar të automjeteve, funksionimi me një korsi i tunelit nuk është arsyeja e vetme.

Kompania e ndërtimit “Granit” e cila zbaton punimet në autostradën Shkup-Bllacë ka vendos të shkojë në pushim kolektiv në pikun e sezonit të punimeve. Ditëve të fundit, asnjë punëtor e as një makineri nuk shihen në terren, kjo nga që prej datës 27 korrik deri më 07 gusht të gjithë kanë shkuar në pushim vjetor. Nga Ndërmarrja Publike “Rrugët Shtetërore” thonë se kjo është gjë normale!

më shumë lexo në kronikën e Alsat

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

IMG_6971

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

INFO

NA NDIQ