Kapen 11 imigrant nga Siria në Bogdanci

INA
INA

10 Maj, 2023

MPB njofton se dje në ora 08:15 në afërsi të stacionit hekurudhor të Negotinës, zyrtarë policorë të stacionit policor për vëzhgim kufitar në Qendrën regjionale jugore në “Mihajllovë” kanë ndaluar A.G.(39) nga Bogdanci.

Gjatë kontrollit, në automjetin e “Audi”, të cilin ai e drejtonte me targa nga një automjet tjetër, katër prej të cilëve të mitur, janë gjetur 11 imigrantë nga Siria.

Gjegjësisht, më herët është vërejtur në rrugën rajonale Demir Kapi – Negotinë, afër fshatit Tremniku, por nuk është ndalur me automjetin në sinjalizimin e një punonjësi policie dhe ka tentuar të largohet, por shumë shpejt është kapur dhe i është ndaluar.

A.G. është ndaluar në stacionin policor, automjeti është konfiskuar, ndërsa imigrantët janë vendosur në një qendër pritje-transitore.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, në koordinim me prokurorin publik ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ