Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

INA
INA

10/12/2023

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmë rreth orës 20:15 në afërsi të fshatit Tabanoc janë zbuluar trembëdhjetë imigrantë ilegal nga Siria.

“Sipas policisë, dje rreth orës 20:15 në magjistralen “Miqësia”, në rrugën nga Kumanova në pikën kufitare “Tabanoc”, afër fshatit Tabanoc, nga zyrtarët policorë të Policisë së Vëzhgimit Kufitar të Sopotit janë gjetur 13 imigrantë ilegal nga Siria. Ato paraprakisht janë shkarkuar nga tre vetura, pas së cilës drejtuesit e veturave janë larguar nga vendi bashkë me veturat.

Është njoftuar Prokurori Publik, ndërsa imigrantë janë transferuar në Qendrën Transitore në Tabanoc për procedurë të mëtutjeshme.

Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

Talat Xhaferi

FOTO/ Xhaferi-Dir: Ukraina gjithmonë mund të shohë në Maqedoninë e Veriut një mik, partner dhe përkrahës

INFO

NA NDIQ