VIDEO/ Kapen në kufi 6 emigrantë nga Iraku, sekuestrohet malli dhe kamioni me të cilin transportoheshin

INA
INA

16/11/2023

Një ekip mobil në Departamentin e Kontrollit dhe Hetimeve ka parandaluar hyrjen e paligjshme të gjashtë emigrantëve nga Iraku gjatë kontrollit të një automjeti mallrash në hyrje të pikës kufitare Bogorodicë. Në të njëjtën kohë, për shkak të dëmtimit të shenjave doganore, është sekuestruar malli dhe mjeti motorik me ngarkesë në të cilin fshiheshin emigrantët.

Rasti u zbulua pasi inspektorët e Departamentit të Operacioneve, gjatë një përzgjedhjeje për një kontroll të detajuar të automjetit, vunë re ndryshime në konstruksionin e jashtëm të së automjetit, i cili lejon heqjen e kabllit dhe hapjen e pëlhurës pa dëmtuar vulë doganore. Bëhet fjalë për një mjet mallrash me targa greke me drejtues shtetas grek.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ