Kapen substanca narkotike në “Tabanoc”, arrestohen dy shtetas të huaj

INA
INA

22 Maj, 2023

Në pikën kufitare “Tabanoc”, dje në orën 12:30 nëpunës policor nga stacioni policor për pikën kufitare dhe mbikëqyrje kufitare “Tabanoc”, kanë privuar nga liria N.K (65) nga Republika e Greqisë dhe H.F.M. (46) nga Austria.

Siç bëjnë të ditur nga MPB-ja, gjatë kontrollit në automjetin e udhëtarëve “Mercedes” me targa të Austrisë e cila drejtohej nga N.K., ndërsa shoqërues ka qenë edhe H.F.M., është gjetur dhe konfiskuar marihuanë, epruveta të lëngut ngjyrë kafe dhe gjësende të tjera.

ersonat i janë dorëzuar nëpunësve policor nga Njësia për trafikim të paligjshëm të drogës pranë SPB Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Maricic - Bregu

Mariçiq-Bregu: Synimi ynë është BE-ja, ndaj është e rëndësishme të punohet paralelisht për bashkëpunimin rajonal

deponi

Maqedonia e ngulfatur nga deponitë ilegale

musa xhaferi

Xhaferi: Ne nuk e flasim gjuhën e 20%-shit, nga partia na thonë se nuk është koha që gjuha shqipe të emërohet me dinjitet

bujar-1

Osmani: Të hapur ndaj mundësive që ofron pajtimi, dialogu dhe zgjidhja e kontesteve

teuta-arifi

Teuta flet për përçarjet dhe përvjetorin e BDI-së

Ali-Ahmeti2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Vendimi për zjarrin në Spitalin Modular/ Besimi: Nuk e kam të qartë aktvendimin, jam i pafajshëm

spasovski

Spasovski për alarmet e rreme për bomba: Me protokollet e reja u intensifikuan hetimet dhe arritëm në rezultate

5F921A58-1701-4340-826E-7AA7411464BC

Arifi për debatin në parti: Shokët tanë është mirë që bashkërisht me ne, ta përkujtojnë rëndësinë e BDI-së edhe në Ballkan

INFO

NA NDIQ