Kapet drogë në Tabanoc

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2023

Sot, në ora 06:40 në kufirin e Tabanocit është kapur drogë, njofton MPB.

Nëpunësit policor të Stacionit policor të këtij vendkalimi kufitar, kanë arrestuar M.H.(21) nga Shkupi, pasi i njëjti derisa ka qenë duke udhëtuar me autobus, gjatë kontrollit i është gjetur marihuanë.

Për rastin është njoftuar edhe prokurori publik, ndërkaq personi është dërguar në SPB Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme, përcjell TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet

Mexhiti: 10.000 euro për secilin individ, do të shpërndajmë 49% të aksioneve të ndërmarrjeve shtetërore

ministria-e-kultures-

Mbi tre mijë të punësuar në kulturë pa paga, prej nesër nisin me protesta

tara

Taravari: Rroga mesatare në Maqedoninë e Veriut do të jetë minimum 800 euro (Video)

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

INFO

NA NDIQ