Kapet duke vjedhur në një shtëpi në Strugë, arrestohet shtetasi shqiptar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2023

Nga MPB bëjnë të ditur se në orët e para të mëngjesit sot është arrestuar në flagrancë një shtetas i Shqipërisë duke vjedhur në Strugë.

Nga MPB thonë se pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës.

“Me datë 09.02.2023 në ora 03.50 në rrugën “Shkupi” në Strugë, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Strugë i kanë hequr lirinë M.R.(28) nga Republika e Shqipërisë. Ai u kap duke dalë nga një shtëpi, ku më parë ka kryer një vjedhje të rëndë, gjatë së cilës i ka marrë para dhe sende të ndryshme. Gjërat e vjedhura i janë gjetur dhe i janë kthyer pronarit, ndërsa personi është ndaluar në stacion të policisë”, thonë nga MPB./tv21.tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ