Kapet i arratisuri nga burgu i Shtipit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

MPB njofton se sot rreth orës 10:45 në Shtip ka arrestuar një të arratisur nga burgu i Shtipit, përcjell TV21. I njëjti është i dënuar me mbi 10 vjet burg ndërsa kërkohej për vuajtje të dënimit të mbetur prej mbi 5 vjet burgim.

“Me datën 18.01.2023 në ora 10:45, ekipi operativ për kërkime, në rrugën “Çerenja” në Shtip ka privuar nga liria S.D.(31) nga Strumica, i dënuar me burgim prej 10 vjet e 6 muaj, për krime të kryera nga neni 235. dhe neni 236 i Kodit Penal. Ndaj ishte lëshuar fletarrest qendror në bazë të urdhëresës nga burgu i Shtipit, me të cilin i kërkohet të vuajë 5 vjet, 8 muaj e 5 ditë. Personi do të dërgohet në burgun e Shtipit për vuajtje të dënimit”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
40 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
1 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian
23 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
4 orë
Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve
1 ditë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
11 orë
Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ