Kapet “mat” me 1 kg drogë në duar, arrestohet 33-vjeçari shqiptar në Francë, ja çfarë u gjet në banesë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2023

Një shqiptar 33-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë franceze.

Mediat vendase bëjnë me dije se më datë 13 janar, shqiptari është kapur nga autoritetet franceze teksa mbante ne duar 1 kg drogë. Menjëherë sapo ka parë policinë, 33-vjeçari është larguar në mënyrë që t’u shpëtonte atyre, por jo për një kohë të gjatë.

Rreth orës 18:00 ai ka rënë në pranga, ndërsa droga ishte e paketuar në një qese ambalazhi.

Gjatë kontrollit fizik në banesën e shqiptarit, policia ka gjetur dhe sekuestruar 10 kg kanabis dhe 500 gr kokainë. (BalkanWeb)

TË FUNDIT
3 minuta
Djemtë e dëshmorit përzgjidhen nga Austria për të prezantuar historinë e tyre të suksesit si ekspert integrimi
12 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
15 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
19 orë
Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës
1 ditë
I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Andrin Vuthaj nga Vrella diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së
1 ditë
I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë
19 orë
Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës
15 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
12 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
3 minuta
Djemtë e dëshmorit përzgjidhen nga Austria për të prezantuar historinë e tyre të suksesit si ekspert integrimi

LEXO MË SHUMË

IMG_2562

Djemtë e dëshmorit përzgjidhen nga Austria për të prezantuar historinë e tyre të suksesit si ekspert integrimi

Muharrem Salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

rrjeti bizneseve zvicer

Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës

Lendi Bojniku

I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë

Andin vuthaj

Andrin Vuthaj nga Vrella diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së

muharrem salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet

gjermani-kufi

Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

INFO

NA NDIQ