Kapet me 12 emigrantë , shtetasi i Serbisë arrestohet në Maqedoni

Picture of INA
INA

15/11/2023

Një shtetas i Serbisë është arrestuar nga policia pasditen e djeshme, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se i njëjti është kapur duke transportuar ilegalisht 12 emigrantë nga Nepali.

“Më datë 14.11.2023 rreth orës 17:50 në autostradën “Miqësia” në segmentin Tabanoc-Kumanovë, zyrtarët policorë të stacionit policor për mbikëqyrje kufitare “Sopot”, kanë privuar nga liria M.M.(34) nga Republika e Serbisë. 12 emigrantë nga Nepali janë gjetur në një “Volkswagen Passat” me targat e një automjeti tjetër, të cilin ai drejtonte. M.M. i është dorëzuar zyrtarëve policorë nga Stacioni Policor Kumanovë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
4 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

ME TE LEXUARA

10 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
9 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

LEXO MË SHUMË

20240722183310_big_730x400_36

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ