Kapet me drogë shqiptari në Itali

ina-online
ina-online

26/07/2023

Një 25-vjeçar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Bashkë me shqiptarin u arrestua gjithashtu edhe një 45-vjeçar nga Zvicra. Mediet në Itali raportojnë se nga kontrolli fizik i kryer nga policia shqiptarit iu gjetën më shumë se 400 gramë heroinë dhe disa gramë kokainë.

Më pas, policia kreu një kontroll edhe në shtëpinë e 45-vjeçarit nga Zvicra, në të cilën u gjetën një sasi tjetër heroine dhe disa franga cash.

Të dy dyshohen se janë pjesë e një rrjeti të madh të trafikimit të lëndëve narkotike në Itali. Ata u dërguan në burg dhe po mbahen derisa gjykata të japë dënimit për veprat e tyre kriminale./albeu.com/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edita

Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

aksident

Dy shqiptarë në mesin e tri viktimave në aksidentin në Venecia

abrib

Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

gjermani

Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

shqiptari nga italia

Arratiset nga burgu italian “mbreti” i drogës, kush është 34-vjeçari shqiptar…

Gjermani euro

Një nënë nga Ballkani tregon se si kursen 800 euro në muaj në Gjermani

Screenshot_2023-12-06-15-00-06-197_com.facebook.katana-edit

Madhështore! Kjo vajzë nga Kosova shpallet më inteligjentja në Gjermani

Rushit Ajro

Ndërroi jetë një nga veprimtarët e dalluar të komunitetit shqiptar në Çikago

Screenshot_2023-12-05-16-58-38-812_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Eurona Jakupi, dje refugjate, sot policja më e re në Gjermani!

INFO

NA NDIQ