Kapet me pistoletë, arrestohet 34-vjeçari nga Likova

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë sitës së djeshme është arrestuar një person nga Opaja e Likovës pasi tek i njëjti është gjetur një pistoletë me karikator të zbrazur, përcjell TV21.

“Me datë 17.02.2022 në ora 20.30, zyrtarët policorë nga SPB Kumanovë kanë arrestuar V.I. (34) nga fshati Opjë, komuna e Likovës, pasi tek ai është gjetur një pistoletë e tipit “Crvena Zastava” 7,62 mm me kornizë bosh. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngrihet kallëzim përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
44 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

2 ditë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
KSHZ ende në seancë pas ankesës së Frontit Evropian
1 ditë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
4 orë
Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit
11 orë
Sejdiu: Është çështje e kryer, ndryshimet kushtetuese do të ndodhin!
1 ditë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
VLEN dhe VMRO takohen për ndarjen e drejtorive

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

INFO

NA NDIQ