Kapet një sasi e madhe e armësh për gjueti në Krushevë

INA
INA

27 Qershor, 2023

Policia mjeko-ligjore e SPB Manastir në bashkëpunim me zyrtarë policorë të Krushevës dje (26.06.2023), pas një urdhëresë të pranuar paraprakisht nga gjykata, kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe lokalet e P.K.(71) nga Krusheva.

Gjatë kontrollit janë gjetur mbi 60 pushkë, mbi 60 pistoleta dhe rreth 2000 copë municione gjuetie e luftarake të kalibrave të ndryshëm, si dhe pjesë të ndryshme për pushkë dhe pistoleta.

Për rastin është njoftuar edhe Prokurori Publik.

Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të çështjes ndaj personit do të bëhet parashtresa përkatëse.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edita

Edita Tahiri reagon ashpër pas intervistës së Ramës në “FT”: Të hulumtohet origjina kombëtare e tij

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

IMG_5720

Policët Shqiptarë në Amerikë, krijojnë fond humanitar për familjen e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

Jeff_Hovenier

Hovenier i kthen përgjigje Osmanit: SHBA e gatshme ta këshillojë Kosovën për draft-statutin e Asociacionit

INFO

NA NDIQ