VIDEO/Kapet rrjeti i drogës në disa qytete, mes tyre një inspektor policie

INA
INA

21 Maj, 2023

Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut informoi sot se në një aksion të realizuar dje ka kapur një grup të organizuar të trafikimit të lëndëve narkotike, përcjell INA.

Sipas njoftimit të policisë, bastisje dhe arrestime janë kryer në rajonin e Shtipit, Koçanit, Vinicës dhe Berovës, me ç’rast janë arrestuar një grup trafikantësh si pjesë e rrjetit të shpërndarjes dhe shitjes së drogës.

Mes tyre është ndaluar edhe një inspektor policie nga Berova, i cili gjatë kohë i shërbente rrjetit të trafikantëve, duke i dhënë informacione zyrtare. Kjo kishte pamundësuar që gjatë kohë të funksiononte ky rrjet pasi që detektonte lëvizjet dhe planet policore. Në këtë aksion janë kapur sasi të mëdha të lëndëve narkotike. (INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kurti finer

Kurti merr një telefonatë nga Amerika. Ja çka u bisedua

kameramedia

Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

vjosa osmani

Osmani tregon prapaskenat: E takova 10 minuta Vuçiqin, zakonisht ankohet e bërtet

scholz macron vjosa osmani

Macron: Javën e ardhshme presim vendime të qarta nga Kosova dhe Serbia

vucic vjosa osmani

Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

INFO

NA NDIQ